Lutein Plus

Bloom


Balení:
60 kapslí

Naše cena:
310 Kč

Běžně:
340 Kč
 Ks

Popis:

Doplněk stravy s luteinem a vlivem na lidský zrak

Přípravek Lutein Plus obsahuje:

  • karotenoidy lutein a zeaxyntin
  • extrakt z kůry borovice Pinus maritima Pycnogenol
  • vitamíny C a E
  • zinek

Karotenoidy lutein a zeaxyntin spolu s extraktem z kůry borovice Pinus maritima Pycnogenol napomáhají chránit buňky před oxidativním stresem a volnými radikály, které poškozují nejen oči, ale negativně působí na celý organizmus. K udržení normálního zraku přispívají také vitamíny C a E a také zinek.

 

O přírodních antioxidantech

Přírodní antioxidanty jsou různorodé látky přírodní povahy. Mají schopnost eliminovat negativní účinky volných radikálů, které jsou dávány do souvislosti se stárnutím a vznikem různých onemocnění, mimo jiné např. kardiovaskulárních a nádorových. Také různé choroby, související s pokročilým věkem, mohou být podmíněny účinkem volných radikálů. Mezi přírodní antioxidanty patří:

  • vitamín E a vitamin C
  • některé karotenoidy (např. lutein) a flavonoidy
  • důležitým antioxidantem je také selen
  • riboflavin a niacin, které ke svému působení potřebují enzymy se schopností rozkládat volné radikály
  • stopové prvky jako zinek a měď, které jsou konstituční součástí určitých enzymů se schopností rozkládat volné radikály

 

 

Lutein a vliv na lidský zrak

Jak lutein, tak zeaxanthin jsou hromaděny v sítnici (retina) lidského oka, Lutein zřejmě plní v sítnici ochrannou úlohu proti poškozujícím důsledkům volných radikálů vznikajících díky aktivitě modré části viditelného spektra světla. Vyšší koncentrace luteinu byly nalezeny v sítnici ve žluté skvrně (lat. macula lutea), která hraje důležitou roli v centrálním vidění (tj. vidění toho, co máme právě v centru zorného pole resp. na co je zrak zaostřen).

 

Zdroj přírodních antioxidantů

Důležitým činitelem pro zisk antioxidantů je pestrá strava. Přírodní antioxidanty naleznete obsahuje např. ovoce a zelenina, naleznete je v rostlinných olejích, obilovinách a luštěninách ale i v čaji či ve víně. Lutein je pak získáván přímo či nepřímo díky rostlinné stravě. Lutein je produkován výhradně rostlinami a stejně jako u ostatních xanthofylů jej lze nalézt ve větším množství v listové zelenině - zejména v kapustě či špenátu. Značné množství Luteinu lze nalézt také v pampeliškách.

 

O přípravku Lutein Plus

Upozornění pro alergiky: Výrobek může obsahovat stopy mléčné bílkoviny, vaječného bílku a sojového lecitinu.

Pycnogenol je ochranná známka firmy HORPHAG RESEARCH Ltd., Švýcarsko.

 


Kontakt a adresa

Alier spol. s.r.o.
Náměstí E.Kolbena 461
251 63 Strančice
Praha Východ

Telefon:235 325 212
Mobil:602 352 336
E-mail:vitamins@alier.cz Eshop:www.alier.cz

Alier.cz - doplňky stravy na FacebookuAlier.cz
na Facebooku