Zdravotní tvrzení a Nařízení Komise (ES).


Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) uveřejnil 28. července 2011 zbývající skupinu 35 stanovisek vědeckého Panelu pro dietetické produkty, výživu a alergie (NDA) ke zdravotním tvrzením (podle článku 13 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006), které navrhly členské státy Evropské Unie a Evropská komise.

Zdravotní tvrzení podle článku 13 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 se týkají tvrzení, která popisují nebo odkazují na význam živiny nebo jiné látky pro růst a vývoj organismu a jeho fyziologické funkce, psychologické a behaviorální funkce, snižování nebo kontrolu hmotnosti nebo snížení pocitu hladu či zvýšení pocitu sytosti anebo na snížení množství energie obsažené ve stravě.

Cílem těchto vědeckých hodnocení EFSA je zajistit, aby zdravotní tvrzení uváděná na etiketách výrobků a při jejich propagaci, byla z hlediska výživy a zdraví smysluplná a přesná. To má následně napomoci spotřebitelům, aby při výběru potravin zvolili variantu prospěšnou pro jejich zdraví. Tato zdravotní tvrzení nezahrnují tvrzení o snížení rizika onemocnění a tvrzení týkající se vývoje a zdraví dětí, na něž se vztahuje článek 14 uvedeného nařízení.

V praxi to většinou znamená nahradit popisky typu "látka X příznivě působí na fenomén Y" neutrálně znějícími popisky typu "látka X ovlivňuje fenomén Y".

Více naleznete na stránkách Státního zdravotního ústavu v sekci Zdravotní tvrzení, a to zde >>.Kategorie produktů

Značky produktů


Kontakt a adresa

Alier spol. s.r.o.
Náměstí E.Kolbena 461
251 63 Strančice
Praha Východ

Mobil:602 352 335
E-mail:vitamins@alier.cz Eshop:www.alier.cz

Alier.cz - doplňky stravy na FacebookuAlier.cz
na Facebooku