Mořská řasa Icelandic Kelp

TheraTech


Balení:
250 tablet

Naše cena:
257 Kč

Běžně:
272 Kč
 Ks

Popis:

Mořské řasy jako doplněk stravy a přírodní zdroj jódu

Tablety Icelandic Kelp jsou v podstatě doplňkem stravy s jódem. Jsou získávány dehydratací mořské řasy kelp.

Jód a lidské tělo

Jod patří mezi prvky nezbytné pro vývoj lidského organizmu. Je součástí hormonů vylučovaných štítnou žlázou. Hormony štítné žlázy působí především na vývoj pohybové soustavy a mozku v raných fázích vývoje. Nedostatek jódu tak může způsobit těžké vývojové poruchy intelektu. Ale hormony závislé na jódu mají vliv např. i na pohlavní život.

Jód v potravinách

Mezi významné zdroje jódu patří kuchyňská sůl obohacená jódem a sůl mořská. Nejvydatnějšími  přírodními zdroji jódu jsou jednoduše téměř všechny mořské plody - škeble, ryby, ústřice, mořské řasy atd. Při akutním nedostatku jódu se důrazně doporučují speciální potavinové doplňky s jódem.

Mořská řasa Islandský Kelp

K doplnění hladiny jódu v těle je nejvhodnější užívat rychle vstřebatelné tablety Islandský Kelp, jež jsou získávány odvodněním z mořské řasy Kelp. Jde o druh hnědé mořské řasy z rodu Laminariceae, jež se vyskytuje zejména v chladných mořských vodách a je známa vysokým obsahem přírodního jódu.

Tablety s jódem

Připravené tablety Icelandic Kelp pak obsahují 0,244 mg jódu vázaného na dobře vstřebatelné aminokyseliny, základní stavební prvky bílkovin těla.

Mořské řasy a další jódové doplňky stravy, resp. jód v nich obsažený:

  • přispívají k produkci hormonů štítné žlázy za podmínky nejméně 15 % DDD
  • přispívají k zachování normálních poznávacích a neurologických funkcí za podmínky nejméně 15 % DDD