L-Karnitin Liquid 1400 Extra Strong

Array


Balení:
500 ml

Naše cena:
499 Kč

Běžně:
574 Kč
 Ks

Popis:

Přípravek vhodný na hubnutí, posilování i pro kulturisty

PENCO L-Karnitin Liquid 1400 je tekutá, vysoce koncentrovaná forma L-karnitinu (carnitinu), obohacená o kyselinu pantothenovou (vitamín B5) a trojmocný chróm, které podstatně zvyšují účinek L-karnitinu.

Na českém trhu je PENCO L-KARNITIN LIQUID 1400 výjimečný vysokým obsahem L-karnitinu v denní dávce (1400 mg), který byl ve výrobku odborně posouzen Státním zdravotním ústavem a schválen MZ ČR.

Karnitin sice nepatří přímo mezi přípravky na hubnutí, ale jakožto "spalovač tuků" je jejich vhodným doplňkem. Přímo ideální využití pak karnitin nalézá jakožto doplněk stravy při posilování a kulturistice. Účinná dávka L-kanitinu (l-carnitinu) podporuje spalování tuků a působí proti jejich ukládání, zvyšuje výkonnost při intenzivní tréninkové přípravě, oddaluje fyziologické příznaky únavy a urychluje regeneraci po fyzické zátěži.

Karnitin je vhodný jako:

 • Přípravek na hubnutí (spaluje přebytečné tuky)
 • Sportovní výživa (zdroj energie pro sportovní aktivitu)
 • Výživa pro kulturisty (spalování tuků / zdroj energie na posilování)

 

Co je L-Karnitin (L-carnitine)?

L-karnitin byl objeven počátkem 20. století v mase, odtud název (caro, carnis = maso) a dnes patří k nejpopulárnějším „odbourávačům" a "spalovačům" tuku. Je to přirozená látka, která je přítomna v lidském těle i ve stravě. Přestože L-karnitin zvyšuje výkonnost, není považován za doping - je proto vhodný pro sportovce, kulturisty a na posilování. Odborně řečeno je jeho základní funkcí přenos mastných kyselin s dlouhým řetězcem z cytosolu přes mitochondriální membrány kyvadlovým mechanizmem „carnitine- transport-shuttle" do mitochondrií, kde dochází k jejich β-oxidaci (tedy ke spalování tuků) za vzniku energie pro svalovou práci. Laicky řečeno se carnitin řadí mezi přípravky na hubnutí, jelikož funguje jakožto spalovač tuků. Zároveň se řadí i mezi sportovní výživu, jelikož při tomto spalování tuků vzniká energie potřebná pro posilování a sportovní aktivity. Biologicky je aktivní pouze L-forma karnitinu, D-forma je neúčinná a snižuje využitelnost L-formy. 100% čistý L-karnitin se vyrábí patentovaným biochemickým postupem švýcarské společnosti Lonza pod ochrannou známkou jakosti L-Carnipure.

Vitamín B5

Antistresový vitamín B5, kyselina pantothenová, jako součást koenzymu A (CoA) zlepšuje metabolizmus L-karnitinu.

Trojmocný chróm

Trojmocný chróm potlačuje chuť na sladké, zvyšuje využití insulinu a jeho schopnost regulovat hladinu glukózy v krvi a přispívá tak k snižování nadváhy a k hubnutí.

 

Příprava a dávkování

PENCO L-KARNITIN LIQUID 1400 má příjemnou ovocnou chuť a jedna dávka (20ml odměrka) obsahuje 1400 mg L-karnitinu, 10 mg kyseliny pantothenové, 40 µg trojmocného chrómu a nepatrné množství energie - jen 24 kJ.

1 odměrka (=20 ml a jen 24 kJ!!) se vypije nebo přidá do hotového nápoje, např. Penco MD nebo Ionogen.

Kolik přípravku požít ?

 • Jako přípravek pro sportovce, vegetariány, seniory a na hubnutí (sportovci, vegetariáni, senioři a lidé s nadváhou) - 1 dávka (20 ml) denně
 • Pro běžnou populaci - postačí 1/2 dávka (10 ml / den)

 

Kdy a jak často?

 • Pro sportovce a kulturisty - doporučujeme podávat jednorázovou dávku 20 ml před fyzickou zátěží.
 • Jako přípravek na hubnutí - ti, kteří chtějí zhubnout, by měli brát 10 ml ráno a dalších 10 ml během dne, nejlépe před cvičením/posilováním.
 • Pro vegetariány a starší lidi - vegetariánům a seniorům, kteří mívají nižší hladinu L- karnitinu v krvi, doporučujeme 1 dávku (20ml) ráno.

 

Tabulka - obsah a složení

Balení obsahuje 500 ml tekutiny. Dávkování pro dospělé je cca 20 ml denně.

Obsah v jedné dávce (jedna odměrka - 20 ml):

L - karnitin
1400 mg
Kyselina pantothenová (vitamin B5)
10 mg
Trojmocný chrom (chrom 3+)
40 µg
Bílkoviny 0,3 g
Sacharidy <0,1 g
Tuky <0,1 g
Energetická hodnota
24 kJ

 

Další produkty s karnitinem v naší nabídce:

 • L-Karnitin Plus - spalovač tuků >>
  120 tobolek á 102mg carnitinu + vitamíny (B1, B2, B6 atd.)
 • L-Karnitin - carnitin >>
  120 tobolek á 500mg carnitinu

 


Kategorie produktů

Značky produktů


Kontakt a adresa

Alier spol. s.r.o.
Náměstí E.Kolbena 461
251 63 Strančice
Praha Východ

Mobil:602 352 335
E-mail:vitamins@alier.cz Eshop:www.alier.cz

Alier.cz - doplňky stravy na FacebookuAlier.cz
na Facebooku