Mineral Drink Junior - pomeranč

Array


Balení:
450g

Naše cena:
240 Kč

Běžně:
0 Kč
 Ks

Popis:

Penco Mineral Drink Junior je verze energeticko-rehydratačního iontového a vitamínového nápoje, určená pro juniorské věkové kategorie. Mineral Drink Junior má za sebou úspěšnou s 20-tiletou tradici, byl dlouhodobě testován vrcholovými sportovci a osvědčil se při všech druzích vytrvalostních sportů. Mineral Drink Junior je vhodný nejen při sportovním tréninku dětí, ale při jakékoliv jejich pohybové aktivitě.

 

  • Optimální pitný režim pro děti od 6 let
  • Bez konzervantů a umělých barviv
  • Energie ve formě jednoduchých cukrů a glukózových polymerů
  • Spektrum vitamínů s vysokým obsahem vitamínu C
  • Široké spektrum minerálů
  • Přispívá k udržení výkonnosti při intenzivním fyzickém výkonu
  • Zvyšuje vstřebávání vody během fyzického výkonu
  • Vyrovnává deficit vitamínů a minerálů
  • Snižuje riziko dehydratace
  • Oddaluje únavu díky vysokému obsahu vitamínu C

 

Dětský organizmus je velmi citlivý na ztráty tělesných tekutin a riziko dehydratace je vyšší než u dospělých. Při cvičení ve vlhkém a teplém prostředí bývají děti ohroženy více než dospělí. Dehydratace snižuje nejen výkon, ale je i zdravotním rizikem a proto je nutné tyto ztráty průběžně nahrazovat.

U dětí není plně vyvinut pocit žízně, produkce potu je nižší a obsahuje méně iontů Na + a Cl - . Proto se k hydrataci dětí používají méně koncentrované nápoje s nižší osmolalitou. Děti musí dostatečně pít před zahájením tělesné aktivity, dále každých 10-15 min během aktivity a po jejím skončení doplnit ztráty tekutin a energie. Na optimální hydrataci závisí výsledný sportovní výkon nejen dospělých, ale i dětí.

Při běžném tréninku dětí doporučujeme pro rychlou rehydrataci hypotonický nápoj Penco MD junior s osmolalitou nižší než je osmolalita normální krevní plazmy. Izotonický nápoj (cca 300mOsm/kg) je vhodný pro déletrvající výkony vysoké intenzity.

Relativní energetická náročnost chůze i běhu je u dětí výrazně vyšší než u dospělých. Větší energetickou potřebu zčásti pokrývá nápoj MD junior , který dodává energii ve formě jednoduchých cukrů a glukózových polymerů. MD junior navíc pomáhá vyrovnat případný deficit některých vitamínů a minerálů. Děti potřebují hlavně více železa a vápníku, u mladých sportovců je nutné zajistit i dostatečný příjem dalších minerálů (Mg, Zn, J) nebo vitamínů, zejména vitamínu C.

PENCO MD junior = ideální iontový nápoj pro pravidelný trénink a běžný sport dětí od 6 let.

Příprava a dávkování: 20 g (1 odměrka) prášku se rozmíchá buď v 250 ml chladné vody (izotonický nápoj, 300 mOsm/kg) nebo v 500 ml vody (hypotonický nápoj, 150 mOsm/kg). Izotonický nápoj je vhodný pro výkony vysoké intenzity a pro déletrvající zátěž (nad 1 hod) a dále jako rehydratační nápoj po výkonu, hypotonický nápoj pro výkony nižší intenzity a pro výkony s dobou zátěže do 1 hod. Důležitá je i správná teplota nápoje 20-25 ºC. Pro dosažení požadovaných účinků dodržujte uvedený postup přípravy.

 


Kategorie produktů

Značky produktů


Kontakt a adresa

Alier spol. s.r.o.
Náměstí E.Kolbena 461
251 63 Strančice
Praha Východ

Mobil:602 352 335
E-mail:vitamins@alier.cz Eshop:www.alier.cz

Alier.cz - doplňky stravy na FacebookuAlier.cz
na Facebooku