Hubnutí pomocí pravidelného posilování

Hubnutí nemusí znamenat jen přísné diety. Několik kilo můžete snadno shodit i díky pravidelnému cvičení a posilování, čímž si zároveň pěkně vytvarujete postavu.

Fitness a hubnutí spalováním tuků - cvičte a posilujte!

Správné posilování a cvičení vede k nárůstu svalové hmoty a k úbytku tukových zásob. Cvičením spalujeme tuky, tj. hubneme; spalováním tuků pak zíkáváme energii potřebnou pro činnost a růst svalů, tedy třeba pro posilování; posilování vede k dalšímu spalování tuků. Cvičení/posilování je tedy ideální a hlavně přirozenou formou zdravého hubnutí, jedná se vlastně o jakýsi přirozený koloběh zisku energie a úbytku tuků.

Před ukázkou konkrétních cviků se ještě pojďme podívat na doplňky stravy, které jsou vhodné na hubnutí, při posilování i pro vrcholové sportovce a kulturisty.

Doplňky stravy vhodné pro lehčí posilování, sportovce i pro kulturisty

Výše popsané spalování tuků lze podpořit pomocí různých přípravků, sportovní výživy a fitness doplňků stravy. Apliakcí těchto doplňků stravy pak zvýšíme efektivitu při redukci tělesné hmotnosti (hubnutí), zároveň přitom díky nim získáme více energie pro cvičení a posilování. Mezi vysoce účinné doplňky stravy vhodné na hubnutí, cvičení, posilování ale i pro kulturisty, se řadí l-carnitin (karnitin). Jeho základní funkcí je přenos mastných kyselin s dlouhým řetězcem z cytosolu přes mitochondriální membrány kyvadlovým mechanizmem „carnitine- transport-shuttle" do mitochondrií, kde dochází k jejich β-oxidaci (= ke spalování tuků - hubnutí) za vzniku energie pro svalovou práci (= energie pro kulturistiku, cvičení, posilování). Karnitin přitom nabízíme přímo v našem eshopu, jedná se o tyto produkty a doplňky stravy:

Posilování a cviky podporující hubnutí

Cviky provádějte 2-3x týdně, vždy s alespoň jednodenní přestávkou. Pro tento typ posilování je nejvhodnější 2 až 5 kg činka.

 

První cvik - posilování a hubnutí
 • Postavení rozkročmo (přibližně na šíři ramen) a v polodřepu (kolena by měla být na úrovni prstů na nohou) a chvíli vydržte.
 • Přeneste váhu na paty a postavte se, činky tlačte nad hlavu. Následuje návrat do výchozí pozice.
 • Proveďte 15x za sebou - to celé 3x (tzn. 3 sety po 15 cvicích).

 

Druhý cvik - posilování a hubnutí
 • Stůjte, činku mějte v levé ruce. Prohněte se vpřed - tak, že vaše záda budou téměř v jedno rovině s podlahou; pravou ruku položte na židli (můžete se i přidržovat). Spusťte levou ruku dolů a zvedněte levou nohu tak, aby tělo tvořilo písmeno T.
 • Zvolna ohnetě levý loket a táhněte činku, dokud nebude loket zhruba na úrovni trupu - chvíli vydržte a pak znovu ruku s činkou znovu spusťte.
 • Proveďte 15x, pak prohoďte strany a celé zopakujte - to celé proveďte celkem 3x.
Třetí cvik - posilování a hubnutí
 • Stůjte, levou nohu mějte na židli, činku v obou rukou.
 • Vykročte tak, jakoby jste se chtěli na židli postavit (váhu mějte na levé noze) - zdvihněte pravé stehno tak, aby bylo zhruba souběžné s podlahou. Zároveň vytočte činky nahoru, směrem k ramenům. Navraťte se do startovní polohy.
 • Proveďte 15x, pak prohoďte strany a celé zopakujte - to celé proveďte celkem 3x.
Čtvrtý cvik - posilování a hubnutí
 • Ležte břichem dolů, s vahou na špičkách prstů a na předloktí. Zatáhněte pupík směrem k páteři a zvedněte/tlačte nahoru boky tak, abyste se dostali do pozice "ležícího prkna".
 • Zároveň s nádechem zdvihněte boky tak, aby tělo tvořilo obrácené V. Chvíli vyčkejte a pak se pomalu vraťte do výchozí polohy,
 • Proveďte 15x za sebou - to celé 3x (tzn. 3 sety po 15 cvicích).
Pátý cvik - posilování a hubnutí
 • Ležte břichem dolů, ruce a nohy napřažené, špičky u nohou natažené, dlaně obrácené směrem dolů. Nadechněte se a zároveň co nejvíce nadzdvihněte ruce a nohy; chvíli vydržte, pak spolu s pomalým návratem do výchozí polohy vydechněte.
 • Proveďte 15x za sebou - to celé 3x (tzn. 3 sety po 15 cvicích).
Zpět do obchodu